Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Podlasie Forum Agroturystyczne

02.10.2020

 

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna zaprasza na Podlaskie Forum Agroturystyczne „Turystyka na terenach rolniczych i niezurbanizowanych”, które odbędzie się w dn. 23 października br. na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej (ul. Ojca Tarasiuka 2, 16-001 Kleosin).

Realizacja Forum możliwa jest dzięki finansowaniu ze środków Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Turystyka wiejska jest nadal rozwijającą się gałęzią turystyki w województwie podlaskim i aby mogła osiągnąć odpowiednią jakość na terenach rolniczych i niezurbanizowanych, występuje potrzeba ciągłego podnoszenia wiedzy mieszkańców obszarów wiejskich. Mieszkańcy obszarów wiejskich wykorzystują tylko część potencjału turystycznego, który występuje w województwie podlaskim, co stanowi główny problem turystyki wiejskiej, dlatego transfer wiedzy w postaci forum agroturystycznego ma na celu rozwiązanie tego problemu, stwarzając podstawy do racjonalnego i pełnego wykorzystania możliwości jakie umożliwia uwarunkowanie naturalne i środowiskowe do rozwoju turystyki wiejskiej w województwie podlaskim.

Podczas Podlaskiego Forum Agroturystycznego osiemdziesięciu uczestników pozna opracowanie naukowe analizujące stan i perspektywy rozwoju agroturystyki w województwie podlaskim przygotowane na podstawie przeprowadzonej w 2020 roku przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną inwentaryzacji kwater agroturystycznych, którą przedstawi dr inż. Romuald Ziółkowski z Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.

Partnerami wydarzenia są: Politechnika Białostocka, Lokalna Organizacja Turystyczna “Region Puszczy Białowieskiej” oraz Gminy Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie.

Informacje dotyczące Forum: Ewa Packiewicz (e.packiewicz@podlaskie.it, 85 653 77 97).

W celu zgłoszenia uczestnictwa w Konferencji, niezbędnym jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Skan wypełnionego oraz podpisanego formularza należy przesłać na adres d.korolczuk@podlaskie.it do dn. 16 października 2020 r., do godz. 16:00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie: https://podlaskie.it/aktualnosci/podlaskie-forum-agroturystyczne-turystyka-na-terenach-rolniczych-i-niezurbanizowanych-2/.

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009