Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie
Logo Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

podlaskie (wersja archiwalna)

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

„Wojewódzka olimpiada wiedzy o pszczelarstwie” - zapraszamy do udziału

26.10.2020

 

Szanowni Państwo !

Dyrektorzy Szkół Ponadpodstawowych


W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego serdecznie zapraszam do udziału
w „Wojewódzkiej olimpiadzie wiedzy o pszczelarstwie”, która odbędzie się 19 listopada 2020 roku. Z uwagi na aktualną sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o zdrowie uczestników, tegoroczna edycja zostanie zorganizowana w formie on-line.
Wojewódzka olimpiada wiedzy o pszczelarstwie organizowana jest przez Samorząd Województwa Podlaskiego po raz drugi. Ideą Konkursu jest zachęcenie młodego pokolenia do obserwowania i zainteresowania się życiem pszczoły miodnej, jak również przybliżenie wiedzy z zakresu znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia i życia człowieka.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich z terenu województwa podlaskiego. Każda szkoła może zgłosić do udziału w Konkursie maksymalnie trzech uczniów. Warunkiem udziału w Wojewódzkiej olimpiadzie wiedzy o pszczelarstwie jest przesłanie na wskazany adres prawidłowo wypełnionego formularza zgłoszeniowego wraz z podaniem aktualnego adresu e-mail ucznia, posiadanie komputera z dostępem do Internetu, wyposażonego w kamerę internetową, mikrofon, oraz głośnik lub słuchawki.
Konkurs polegać będzie na rozwiązaniu testu przygotowanego przez członków komisji konkursowej w skład, której wchodzić będą osoby posiadające długoletnie doświadczenie i wiedzę związaną z tematyką pszczelarstwa. Pytania testowe konkursu zostaną przygotowane w oparciu o książkę „Hodowla pszczół”, której autorami są Jerzy Wilde i Jarosław Prabucki rok wydania 2008 (zakres tematyczny - strony 19-120) oraz obejmować będą zagadnienia dotyczące rozpoznawania roślin miododajnych. W przypadku, gdy uczestnicy konkursu otrzymają taką samą ilość punktów z części pisemnej przewidywany jest również egzamin ustny, który wyłoni tegorocznych laureatów.
Dla najlepszych uczestników Zarząd Województwa Podlaskiego przewiduje nagrody finansowe oraz rzeczowe.
Formularz zgłoszeniowy należy przesłać drogą elektroniczną do dnia 10 listopada 2020 r. na adres e-mail: ksow@wrotapodlasia.pl. Chciałbym nadmienić, iż ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku pytań proszę o kontakt z pracownikami Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich
tel. 85 6654 207 lub 85 6654 240 lub pod adresem e-mail: ksow@wrotapodlasia.pl.

Formularz zgłoszeniowy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009